Суспільство Options

Явні та латентні функції соціальних інститутів. До функцій соціальних інститутів відносяться:

Суспільство вони тлумачили як державно-монополісти чний (з точки зору форми власності), організований (з огляду на соціальні та економічні процеси), зрілий, розвинутий капіталізм як менеджеріальне суспільство (враховуючи домінуючу професію у всіх галузях), як суспільство масової культури.

Сюди відноситься отримання об’єктивного знання про основні соціальні проблеми розвитку нашого суспільства. Призначена прикладна соціологія для забезпечення надійної соціальної інформації про різні соціальні процеси.

спеціальні соціологічні теорії (соціологія середнього рівня);

Біологічний детермінізм (О. Уілсон, Р. Докінс) визначав суть суспільства через біологічні (генетичні, статеві, расові особливості людей.

Соціальна група – це сукупність людей, що мають спільні соціальні ознаки, виконують суспільно необхідну функцію у спільній структурі суспільного поділу праці:

Проявились серйозні суперечки між елементами цієї системи, двома основними елементами – соціальними інститутами та системою класів, шарів та функціональних одиниць цих груп. Соціальна структура – це структура соціальних груп та інститутів, що взаємопов’язуються та взаємодіють. Характеризується сукупністю соціальних класів (класи, трудові колективи, групи, шари, сукупність соціальних, демографічних, професійних, кваліфікаційних, територіальних, етнічних спільнот), що пов’язані відносно стійкими зв’язками між собою.

Залежно від критеріїв соціологи по-різному визначали типи суспільств. Наприклад, беручи за головну ознаку писемність, їх поділяли на писемні та дописемні.

Політика задає напрямки розвитку економіки та соціальної сфери. Таким чином, якщо якась з областей не функціонує в повному обсязі, це позначається на всьому житті суспільства.

Інформаційна функція полягає в тому, що методи та технології цієї науки дають змогу отримання найрізноманітнішої соціальної інформації відносно всіх сфер діяльності суспільства.

Суспільство поступово розвивалося з появою власності та майнової нерівності, виникненням поділу праці, ускладненням суспільних відносин, створенням держави.

Усе це дає змогу трактувати суспільство як соціальну систему.

Причини виникнення конфлікту у Суспільство сім’ї. Конфлікт – це приховане або явне зіткнення конкуруючих сторін. Він може виникнути у кооперації, конкуренції і в будь-якій соціальній групі.

Поняття “соціальний” має кілька значень:від позначення самої сутності суспільного життя до розуміння сутності соціального зв’язку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *